|СОБЫТИЯ

В Україні планується запуск 4G-технологій в 2017 році

Національна комісія з регуляції зв’язку та інформатизації планує розпочати видачу ліцензій на надання інформаційних послуг формату 4G через два роки, на початку 2017-го.

Таку інформацію надало державне інформ-агентство УНІАН, з посиланням на видавництво «Економічна правда». Дорожню карту по впровадженню 4G буде надано в найближчий час.

4G зв'язок в УкраїніНагадаємо вам, що зовсім нещодавно НКРЗІ провела конкурс з видачі ліцензій на здійснення послуг по наданню 3G-зв’язку. І тепер, мабуть, на хвилі успіху, вони вирішили активно наздоганяти світовий розвиток в інтернет-сфері, і пришвидшити видання ліцензій наступного покоління.

Дана ініціатива виглядає підозрілою хоча б з тієї позиції, що на впровадження вже морально застарілої технології 3G в Україні пішло щонайменше 5 років. Зважаючи на цей факт і традиційну заангажованість процесів в нашій країні, мені особисто видається, що це не більш ніж заяви.

До того ж, найбільшим мобільним операторам, які купили ліцензії в цьому році, банально буде потрібен час для того, щоб «відбити» витрати на покупку цих ліцензій, що коштувало компаніям близько 3-х мільярдів гривень кожній.

Тому форсований перехід на наступне покоління може бути заблокований самими операторами, які утворюють певну монополію на українському ринку зв’язку. Нагадаємо, що найбільшими операторами зв’язку в Україні є компанії МТС, Life та Київстар.

Стандарти зв’язку покоління 4G були зареєстровані та прийняті в 2010 році. Перша комерційна експлуатація технології була здійснена в 2013 році.

Зв’язок цього покоління має більш розширені можливості відносно попереднього стандарту, так 4G зв’язок здатен більш швидко і якісно підтримувати мобільні мультимедіа файли, та розвивати швидкість з’єднання до 1Гб/с.

Для того, щоб реально запровадити 4G в Україні, треба в першу чергу здійснити ревізію радіочастотного ресурсу, є п’ять ключових діапазонів частот, на яких буде працювати технологія, і необхідно адаптувати власні радіо ресурси під ці діапазони.

Цілком прогнозовано, що ліцензії по наданню цих послуг будуть розігруватись шляхом аукціону, як це було зроблено із 3G. Але, звичайно, ціни зростуть ще більше.

Share
Креативное агенство

Оставить коммент